تبلیغ

آیا با ریکاوری فیلم‌های حذف شده برمی‌گردند؟

امتیاز

فیلم‌های ذخیره شده‌تان باز نمی‌شوند؟ یا اینکه فیلم‌هایتان خراب شده‌اند؟ ویدئوهای مهم‌تان بطور اشتباه حذف شده‌اند و نتوانسته‌اید آن‌ها را برگردانید؟ سرور، هارد، فلش یا کارت حافظه‌تان خراب شده و فیلم‌های ذخیره شده شناسایی نمی‌شوند؟ اگر با این مشکلات روبرو شده‌اید و بدنبال بازیابی فیلم‌ها هستید حتما ادامه مطلب را دنبال کنید.آیا با ریکاوری فیلم‌های حذف شده برمی‌گردند؟ دانلود بازی کامپیوتر pc - ویجی دی ال تبلیغ
همه‌ی ما فیلم‌های مهمی روی لپ تاپ، کامپیوتر، هارد اکسترنال و ssd و حتی فلش و رم ذخیره کرده‌ایم. این فیلم‌ها ممکن است شخصی و یا کاری باشند. فیلم‌های شخصی مثل مراسم ازدواج، به دنیا آمدن فرزند، اتفاق‌های مهم زندگی که هیچ وقت تکرار شدنی نیستند. در بعضی مواقع هم فیلم‌های مهم کاری مخصوصا در مورد تصویربرداران و یا آتلیه‌داران که با فیلم‌های امانتی مشتریانشان سر و کار دارند. واضح است که در صورتی که آتلیه‌ای بخشی از فیلم‌های مشتریانش را از دست بدهد ممکن است کار خود را از دست داده و چه بسا درگیر مشکلات قانونی هم شوند.
فیلم‌های مهم دیگری که ممکن است با آن‌ها سرو کار داشته باشیم، فیلم‌های ثبت شده‌ی دوربین‌های مدار بسته هستند. فیلم‌های دوربین مدار بسته برای بازبینی جنایات، سرقت و برای رای دادگاه لازم و ضروری هستند. در صورت حذف فیلم‌های ذخیره شده دوربین مدار بسته، بازیابی آن امری ضروری و حیاتی است.
در همه‌ی مواردی که گفته شده در صورتی که فیلمی حذف شود، ممکن است ضایعه دردناکی برای صاحبان خود محسوب شود. به همین دلیل ریکاوری و بازیابی فیلم بسیار مهم و حیاتی است. این‌که به چه دلیلی فیلم حذف شده است شاید دیگر قابل اهمیت نباشد ولی ریکاوری فیلم حذف شده، مهم و ضروری است.

خرابی فیلم

فیلم‌های شما ممکن است به دلایل مختلف خراب شوند و امکان پخش آنها برای شما وجود نداشته باشند. در این صورت فیلم‌هایتان به ترمیم نیاز دارند. خرابی ممکن است شامل پخش نشدن فیلم، عدم هماهنگی صدا و تصویر و یا خش دار بودن فیلم باشد.
ولی خطر بزرگ دیگری که در کمین فیلم‌های ذخیره شده‌ی شما در سرور، لپ تاپ، هارد، فلش و رم است، حذف شدن آن است. یعنی فیلم‌های ثبت شده به دلیل خرابی سرور رید، مشکل هارد لپ تاپ، خرابی یا ضربه خوردن هارد دیسک اکسترنال، فرمت شدن فلش یا رم آسیب ببینند. در این موارد، کافیست حافظه‌ی ذخیره سازی‌تان را در به دست متخصص ریکاوری داده تا فیلم‌تان را آنالیز و تعمیر کند. در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

5 دلیل مهم از دست دادن فیلم

1. گاهی اوقات به دلیل خرابی داخلی و مکانیکی حافظه‌ی ذخیره سازی ممکن است تمام اطلاعات از جمله فیلم‌ها حذف شوند. جابه‌جایی قطعات، خرابی برد، ضربه یا تکان خوردن حافظه حین کار یا خاموش شدن ناگهانی، منبع تغذیه نامناسب و کارکرد زیاد می‌تواند دلیل خرابی مکانیکی حافظه‌ها باشد.
2. گاهی به دلیل خطای انسانی و ناخواسته تمام اطلاعات حذف و نیازمند بازیابی می‌شوند.
3. خطای فرمت هم از جمله خطاهای شایع در انواع هارد، فلش و رم است که منجر به از دست رفتن تمام فایل‌های ذخیره شده می‌شود.
4. گرمای بیش از حد در هارد دیسک اکسترنال، فلش و رم هم از دلایل آسیب دیدن فیلم‌ها می‌باشد.
5. ویروس‌ها و بدافزارها هم گاهی موج حذف شدن و خرابی فایل‌های ذخیره شده می‌شوند.

آیا با ریکاوری فیلم‌های حذف شده برمی‌گردند؟ دانلود بازی کامپیوتر pc - ویجی دی ال تبلیغ

دلایل حذف شدن فیلم‌ از هارد دیسک‌ها

در صورتی که فیلم‌ها روی هارد دیسک‌ها ذخیره شده باشند ممکن است دلایل دیگری برای از دست دادن فیلم‌ها وجود داشته باشد:

 1. خرابی بدسکتور
 2. خطاهای فریمور یا برنامه نویسی
 3. خرابی الکترونیکی یا جریان
 4. خرابی فایل‌ها

بزرگ‌ترین اشتباه بعد از حذف فیلم‌

معمولا بعد از حذف شدن یا خراب شدن فیلم، افراد به خاطر اضطراب شدید از دست دادن آن، دست به اقدام‌های ناشیانه برای ریکاوری فیلم می‌زنند. در خیلی از مواقع افراد بنابه دلایل مختلف اعم از هزینه، آشنایی سطحی و نسبی با نرم افزارهای مختلف اقدام به ریکاوری فیلم‌ها می‌کنند. ولی متاسفانه به دلیل عدم آگاهی نسبت به نوع دوربین و فرمت ذخیره سازی فایل‌ها، فیلم‌ها دچار آسیب و فایل‌ها خراب می‌شوند.

عاقلانه‌ترین اقدام برای بازیابی فیلم

اولین و مهم‌ترین نکته این است که زمانی که متوجه از دست رفتن فیلم‌هایتان شدید بلافاصه برای ریکاوری فیلم باید اقدام کنید. چرا که هرچقدر مدت زمان بیشتری از پاک شدن فایل‌های شما بگذرد، امکان بازیابی آن‌ کمتر می‌شود. اما مهم است که چطور اقدام به ریکاوری فیلم‌هایتان بکنید.
در صورتی که فیلم‌ها اهمیت زیادی نداشته‌اند می‌توانید از نرم افزارهای مخصوص ریکاوری کمک بگیرید. این نرم افزارهای در بعضی موارد موفق عمل می‌کنند.
اما اگر آتلیه دار هستید و پای امانت و وجهه‌ی کاری‌تان در میان است که توصیه می‌کنیم هیچ حرکتی نکنید. فقط گوشی‌تان را بردارید و با مرکز تخصصی بازیابی اطلاعات تماس بگیرید. چرا که کوچک‌ترین اقدامی ممکن است عواقب بدی برای‌تان داشته باشد. ارتباط با متخصصان ریکاوری امن‌ترین و عاقلانه‌ترین اقدام برای برگرداندن فیلم‌هایتان است.
در صورتی که فیلم‌های دوربین مدار بسته نیاز به ریکاوری دارند نیز تنها راه ممکن کمک گرفتن از متخصصان بازیابی است. چرا که با از دست رفتن فیلم‌ها ممکن است هرگز نتوانید رای دادگاه یا مراجع قانونی را به نفع خود تغییر دهید. در مورد تصویر برداران نیز همین امر صدق می‌کند. بازیابی فیلم نیز در این حرفه به اندازه آتلیه‌داران مهم و قابل اهمیت است. اما در مراکز بازیابی از چه روش‌هایی برای بازگرداندن فیلم استفاده می‌کنند؟

روش‌های ریکاوری فیلم‌های حذف شده

بسته به میزان خرابی فیلم و حافظه ذخیره سازی، روش‌های زیادی برای ریکاوری فیلم‌های از دست رفته وجود دارد. اگر حافظه مشکلی نداشته باشد و فقط فیلم کند یا خش دار شده باشد، تنها نیاز به آنالیز و تعمیر فیلم است. ولی اگر حافظه ذخیره سازی ایراد پیدا کرده باشد، داستان کاملا متفاوت می‌شود.
گاهی در یک شرکت یا سازمان، سرور رید یا ماشین مجازی MVware دچار مشکل می‌شوند. در این صورت فرآیند بازیابی را کار افراد مبتدی و غیر متخصص نیست.بلکه تنها یک مرکز ریکاوری تخصصی می‌تواند فیلم‌ها و اسناد مهم این شرکت را بازیابی کند که تجهیزات لازم برای سرور و ماشین مجازی را در اختیار داشته باشد.
اگر هارد اینترنال یا اکسترنال، فلش یا رَم دچار مشکل شده باشد، ابتدا باید کارشناس یا متخصص ریکاوری آن را بررسی و نوع خرابی آن را تشخیص دهد. سپس با کمک تجهیزات و امکانات و روش‌های تخصصی ویژه اقدام به ریکاوری فیلم‌های از دست رفته کند. گاهی لازم است آن حافظه‌، تعمیر و جراحی شود. در برخی موارد هم برای برگرداندن فیلم‌ها نیاز به برنامه نویسی مجدد است. در مواردی هم ممکن است با استفاده از نرم افزارهای ریکاوری روز دنیا فیلم‌ها بازیابی شوند.

بازیابی انواع فیلم با هر فرمت

یکی از روش‌های ریکاوری و بازیابی ویدئو بر اساس نوع فرمت فایل‌ها است. بنابراین یک اصل مهم در ریکاوری فایل‌ها آشنایی با فرمت آن است. فرمت فایل‌های ویدئویی دارای دسته‌های مختلفی است که در این بخش به آنها پرداخته‌ایم.
انواع فرمت‌های ویدئویی عبارتند از:

 • CAM
 • TeleSync یا TS
 • TeleCine یا TC
 • Screener یا SCR
 • 3GP
 • Blu-Ray
 • Divx Re-Enc
 • BD-Rip یا BluRay DVD Rip
 • VCD
 • SVCD یا Super VCD
 • XVCD/XSVCD
 • Divx/Xvid
 • DVD-R
 • HD-Rip
 • WAV
 • AVI
 • DivX
 • VOB
 • SWF
 • MKV
 • MPEG
 • DVD-Screener یا DVDSCR
 • DVD-Rip
 • TV-Rip
 • VHS-Rip

ولی آیا تمام فیلم‌ها با همان کیفیت قبلی ریکاوری می‌شوند؟. پاسخ این است که هیچ تضمینی برای بازگشت همه‌ی داده‌ها وجود ندارد و اگر خیلی زود دست به کار شده باشید احتمالا بتوانید بخش زیادی از فیلم‌ها را برگردانید.

کیفیت بازیابی فیلم آسیب دیده

یکی از تکنیک‌های بازیابی اطلاعات ویدئو، برگشت فیلم با شرایط اولیه است. در صورتی که مرکز تخصصی مجهز به ابزار و و دانش روز باشد امکان بازیابی با همان کیفیت وجود دارد. این نکته را در نظر داشته باشید که مراکز تخصصی ریکاوری اطلاعات با تعمیرات قطعات کامپیوتر متفاوت است. مراکز تخصصی بازیابی صرفا کارشان ریکاوری اطلاعات از دست رفته‌ی انواع حافظه‌ی ذخیره سازی است. این مراکز با داشتن ابزار و تجهیزات لازم و همچنین دانش تخصصی، امکان بازیابی فیلم، عکس و فایل‌های حذف شده را به بالای 90 درصد موفقیت می‌رسانند. یکی از مراکز پیشنهادی ما مجموعه‌ای است که توانسته بیش از ده هزار ترابایت حافظه را بازیابی و رضایت بالای 98 درصد را در کارنامه خود ثبت کند. متخصصین این مجموعه به راحتی می‌توانند همه‌ی فیلم‌های پاک شده، فرمت شده یا خراب را با هر فرمت و کیفیتی، بازیابی و تعمیر کنند. این مرکز مجموعه تخصصی امداد سیستم است که جزو اولین مراکز ریکاوری اطلاعات است.آیا با ریکاوری فیلم‌های حذف شده برمی‌گردند؟ دانلود بازی کامپیوتر pc - ویجی دی ال تبلیغ

ریکاوری از انواع دوربین‌های فیلم‌برداری و عکسبرداری

مرکز ریکاوری امداد سیستم با به بروز کردن دستگاه‌های ریکاوری خود توانایی بازیابی فیلم از انواع حافظه و انواع دوربین‌های پیشرفته، صنعتی و خانگی را دارد. بخشی از قابلیت‌های این مجموعه عبارتند از:
بازیابی اطلاعات از دوربین OSMO:  این نوع دوربین نسل جدید از دوربین‌های فیلم برداری هستند که بدون هیچ گونه تاری و لرزشی فیلمبرداری را انجام می‌دهند.
ریکاوری فیلم دوربین‌های خانگی: از جمله دوربین‌های خانگی می‌توان به برندهای شناخته شده‌ای همچون Nikon ,Samsung ,Sony ,Canon و غیره اشاره کرد.
بازگردانی فیلم دوربین‌های حرفه‌ای: از مدل‌های دوربین‌های حرفه‌ای می‌توان دوربین‌هایی همچون Canon ,Samsung ,Nikon ,Sony ,Panasonic ,Aiptek اشاره کرد.
بازیابی فیلم دوربین‌های صنعتی: دوربین‌های صنعتی دوربین‌های مخصوص فیلم برداری در صحنه‌های سینمایی می‌باشند.
ریکاوری دوربین‌های ورزشی یا گوپرو: گوپروها، دوربین‌های شخصی هستند که برای انجام حرکات خاص و اکشن‌های مختلف استفاده می‌شوند. به طور معمول درجاهای غیرمعمول همچون هواپیما، اتومبیل، قایق، کلاه ایمنی، زیر آب و انجام حرکات ورزشی مانند پارکور مورد استفاده قرار می‌گیرند.
ریکاوری دوربین‌های پروازی یا هلی شات: هلی شات‌ها یا همان دوربین‌های پروازی در آتلیه‌ها، عکاسی به صورت شخصی، کنترل ترافیک، مسیریابی، جاسوسی استفاده می‌شوند.
ریکاوری دوربین‌ها مدار بسته: دوربین‌های مدار بسته کاربردهای مختلفی در مراکز عمومی مثل بیمارستان‌ها، ادارات پلیس، سازمان‌ها، خودپردازهای بانکی و منازل شخصی دارد. هر کدام از این موارد از مدل‌های مختلف دروبین استفاده می‌کنند.

حرف آخر

متخصصین مرکز ریکاوری اطلاعات امداد سیستم شناخت کاملی از فرآیند برنامه نویسی تا عملیاتی شدن بازگشت اطلاعات دارند. بنابراین با نمونه گیری از انواع فرمت‌ها و دوربین‌های مختلف، امکان خواندن فیلم از هر نوع کیفیت و از هر دستگاه ذخیره سازی مثل هارد اکسترنال یا هارد اینترنال، فلش مموری، کارت حافظه، حافظه داخلی دوربین را دارند. پس نگران جدید بودن یا قدیمی بودن دستگاه خود نباشید. کار را به کاردان بسپارید.

دانلود بازی کامپیوتر pc - ویجی دی ال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا