Magتبلیغ

چرا هارد اکسترنال شناسایی نمی شود؟

امتیاز

چرا هارد اکسترنال شناسایی نمی شود؟ دانلود بازی کامپیوتر pc - ویجی دی ال Mag

با وجود فراگیر شدن فضاهای ابری در جهان هنوز هم هارد اکسترنال یکی از بهترین روش‌های ذخیره سازی داده‌های مختلف است، به خصوص که در ایران به دلیل سرعت اینترنت و همچنین هزینه ماهیانه اشتراک‌های فضای ابری کاربران خیلی از این امکان استفاده نمی‌کنند. هارد اکسترنال گاهی به درستی به لپ تاپ یا کامپیوتر متصل نمی‌شود ولی آیا می‌دانید چرا هارد اکسترنال شناسایی نمی شود؟ در این مطلب دلایل این اتفاق و راه‌حل‌های موجود را شرح می‌دهیم.

چرا هارد اکسترنال شناسایی نمی شود؟

این اتفاق می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد و ما در ادامه مرسوم‌ترین دلایل عدم اتصال و روش‌های حل آن را شرح می‌دهیم.

از اتصال صحیح هارد به سیستم اطمینان حاصل کنید

شاید فکرش را هم نکنید ولی گاهی دلیل متصل نشدن هارد به سیستم عدم اتصال صحیح آن است. برخی از هاردهای اکسترنال انرژی مورد نیاز خود را به طور کامل از لپ تاپ یا کامپیوتر دریافت می‌کنند اما برخی هاردهای بزرگ به یک AC جداگانه نیز نیاز دارند. اگر هارد شما یک AC به همراه دارد حتما از آن استفاده کنید.

همچنین برخی از هاردهای بزرگ دیگر برای تأمین انرژی مورد نیاز دو پورت USB-A استفاده می‌کنند. اگر از چنین هاردی استفاده می‌کنید حتما هر دو پورت را به سیستم متصل کنید. در کنار این موارد از سالم پورت سیم همراه هارد اطمینان حاصل کنید و در صورت امکان هارد را با یک سیم دیگر هم به لپ تاپ متصل کنید.

سیستم دیگر یا پورت دیگری را امتحان کنید

یکی از موارد دیگری که برای پاسخ به سوال چرا هارد اکسترنال شناسایی نمی شود می‌توانیم مطرح کنیم خرابی یکی از پورت‌ها یا ناسازگاری آن با هارد است. اگر هارد اکسترنال شما شناسایی نمی‌شود حتما از یک پورت دیگر هم کمک بگیرید و اگر مثلا مرتبه اول هارد را به پورت USB 2.0 متصل کرده‌اید این بار به سراغ USB 3.0 بروید.

چرا هارد اکسترنال شناسایی نمی شود؟ دانلود بازی کامپیوتر pc - ویجی دی ال Mag

همچنین در صورتی که برای شما امکان پذیر است هارد را به یک لپ تاپ یا کامپیوتر دیگر متصل کنید تا مطمئن شوید که مشکل از سوی سیستم نیست.

درایورهای سیستم خود را آپدیت کنید

یکی از بخش‌هایی که همیشه می‌تواند مشکلاتی را برای سیستم شما به وجود بیاورد آپدیت‌ نبودن درایورهای مختلف است. این اتفاق در مورد متصل نشدن هارد اکسترنال نیز صدق می‌کند و بد نیست که به عنوان یک راه حل درایور مرتبط با این بخش را بروزرسانی کنید.

برای دسترسی به این بخش کافیست در قسمت سرچ پایین صفحه عبارت device manager را جستجو کرده و سپس به روی این گزینه کلیک کنید. در صفحه جدید به سمت پایین اسکرول کنید تا به گزینه Disk drives برسید و سپس درایورهای موجود در این بخش را آپدیت کنید.

برای انجام این کار باید به روی هر گزینه کلیک راست کرده و Update driver را انتخاب کنید. در صفحه جدید search automatically for drivers را گزینش کنید تا خود ویندوز جدیدترین نسخه از درایور را بیابد و نصب کند.

درایور را در Disk Management فعال و فرمت کنید

اگر روش‌های بالا مشکل را حل نکرده می‌توانید این روش را امتحان کنید، ولی پیش از هر چیزی در نظر داشته باشید که با انجام این کار کل اطلاعات موجود به روی هارد اکسترنال حذف خواهد شد و داده‌ها به طور کامل از بین خواهد رفت.

در قسمت سرچ پایین صفحه عبارت disk management را وارد کرده و به روی Create and Format Hard Disk Partitions کلیک کنید. در صفحه جدید به پایین اسکرول کنید تا دیسک مورد نظر به شما نمایش داده شود و در ادامه از آنلاین بودن آن اطمینان حاصل کنید. اگر دیسک آفلاین است به روی آن کلیک راست کرده و گزینه Online را انتخاب کنید.

اگر دیسک فرمت نشده است (عبارت Unallocated نمایش داده می‌شود) به روی آن کلیک راست کرده و New Simple Volume را گزینش کنید. در نهایت اگر دیسک شما آنلاین و فرمت شده است ولی همچنان drive letter کنار نام آن نمایش داده نمی‌شود گزینه Change Drive Letter and Paths را انتخاب کرده و drive letter ایجاد کنید.

اطلاعات هارد را حذف کنید

اگر روش بالا هم جوابگو نبود به عنوان گزینه آخر می‌توانید این راه را امتحان کنید. در این روش نیز تمام اطلاعات موجود به روی هارد اکسترنال شما حذف می‌شود. در سرچ پایین صفحه diskpart را تایپ کرده و به روی آن کلیک کنید. پس از آن که صفحه جدید باز شد list disk را بزنید تا لیست دیسک‌ها به شما نمایش داده شود. توجه داشته باشید که در این مرحله حتما هارد مورد نظر را انتخاب کنید و به اشتباه هارد اینترنال لپ تاپ را انتخاب نکنید.

چرا هارد اکسترنال شناسایی نمی شود؟ دانلود بازی کامپیوتر pc - ویجی دی ال Mag

حال select disk X (به جای X نام دیسک مورد نظر خود را وارد کنید) را تایپ کرده و در نهایت Clean را تایپ کنید تا اطلاعات هارد مورد نظر به طور کامل حذف شود.

جمع بندی

در این مطلب به شما راه‌هایی را ارائه کردیم که می‌توانید به کمک آن‌ها مشکل متصل نشدن هارد اکسترنال به سیستم را حل کنید. در نهایت اگر هارد عمل نکرد به این معنی است که احتمالا آسیبی جدی دیده و باید به فکر خرد هارد جدید باشید. شما می‌توانید قیمت هاردهای اکسترنال را از طریق وب سایت Technolife چک کنید و پس از انتخاب مدل به راحتی خرید خود را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا